همانطور که می‌دانید عکاسی از کودکان سخت است زیرا آن‌ها توجه زیادی به شما نمی‌کنند و نمی‌توانند به مدت طولانی بنشینند یا اینکه دستورالعمل‌های شما برای ژست موردنظرتان را ریز به ریز انجام دهند. محیط‌های استودیوی پرتره داخلی نیز می‌توانند کودک را بترسانند و عکس‌های نامطلوبی را در پی داشته باشند. بنابراین یک فضای سرگرم‌کننده مثل پارک، ساحل، حیاط یا باغ می‌تواند کار را برای شما راحت‌تر نماید.

عکاسی از کودک در فضای باز

بعضی از والدین قبل از جلسه‌ی عکاسی با وعده‌ها یا سخت‌گیری‌هایی از کودکشان‌ می‌خواهند تا بهترین رفتار را در زمان عکاسی داشته باشند. در حالی که در بیشتر موارد، ممکن است که این قضیه به عکاسی از کودک لطمه بزند. بچه‌ها نمی‌توانند لبخندهای مصنوعی را به شما تحویل دهند. در این صورت بهتر است به کودک زمان بیشتری را بدهید تا آرام شده و فقط خودش باشد. سعی کنید محیط‌تان عکاسی‌تان سرگرم کننده باشد تا جلسه‌ی عکاسی برای کودک خسته‌کننده نباشد.

عکاسی از کودک در فضای باز

عکاسی پرتره در فضای باز به شما این امکان را می‌دهد تا عکس‌های طبیعی بگیرید. عکس‌هایی مانند دویدن کودک در چمن‌ها، بازی با شن ‌و ماسه در ساحل یا بازی با اسباب‌بازی‌های رنگی و کودکان دیگر جذابیت بیشتری نسبت به عکس‌های استودیویی دارند. همینطور توجه کنید که کودکان در اوایل روز انرژی بیشتری دارند و خستگی انتهای روز معمولا آن‌ها را بهانه‌گیر می‌کند.

تا دگرگون نشوید و همچون کودکان نگردید، هرگز به پادشاهی آسمان راه نخواهید یافت

حضرت مسیح (ع)